Strojové omietky

 

 

Sme stavebno - rekonštrukčná firma tvorená samostatnými živnostníkmi ale nepohrdneme ani rôznymi remeselnými činnosťami.

Všetky naše služby nájdete TU.

 

 

 

Našou častou náplňou výkonu stavebných prác sú strojové omietky. Strojové omietky sú súčasťou povrchových úprav stavieb.  Strojové omietky sú nielen ozdobou ale i ochranou murovaných konštrukcií.


Omietky vo všeobecnosti môžeme rozdeliť:
• podľa umiestnenia na: vonkajšie a vnútorné,
• podľa použitého materiálu na: vápenné a cementové, vápenno-cementové, sadrové, štukové a 
    hlinené,
• podľa úpravy povrchu na: hrubé, hladké a ozdobné.

 

 

Omietka sa môže nanášať ručne ale i strojom. No mnohé spoločnosti pracujú už s modernými omietacími strojmi, ktoré im umožňujú rýchlejšiu a kvalitnejšiu realizáciu murovaných konštrukcií na
rozdiel od klasických a zdĺhavých postupov ručného omietania. Treba si však uvedomiť, že jedno z hlavných kritérií výberu omietky je jej konečný stav, teda úprava povrchu. Konečný vzhľad ovplyvňuje nielen samotný výber omietky, ale aj jej spracovanie.

Ak je však potrebné omietať väčšie plochy uprednostňuje sa vybrať strojové omietky. Hlavnou činnosťou mnohých stavebných spoločností sú práve strojové omietky pre rodinné domy, výrobné haly, bytovky, obchodné priestory a iné stavby.

Strojová  omietka v sebe udržiava teplo, čím vytvára príjemné klimatické podmienky v miestnosti. Medzi jej najväčšie výhody patrí aj jej výnimočne hladký povrch. Mnohí klienti, práve, ocenia hladkosť povrchu, ktorú môže dodať len strojová omietka. Keďže „prvý dojem“  zo steny v miestnosti, do ktorej vchádza klient, či samotný návštevník robí svoje, sú strojové omietky veľmi vyhľadávané.

Strojové spracovanie omietok môže mať podklad:
- tehlové murivo
- betónový podklad
- pórobetónové murivo
- drevocementové a cementotrieskové ľahké stavebné dosky a tvarovky.

 V prípade nejasností Vám každá stavebná spoločnosť, alebo súkromná osoba pracujúca na živnosť v tomto obore poskytne podrobné a relevantné informácie o strojových omietkach. Pričom sa budú snažiť nájsť najlepšie riešenie pre daný Váš  problém. Zodpovedia Vám nielen všetky prípadné otázky, dotazy, ale taktiež Vám radi poradia. Prípadne zašlú referencie, či poskytnú ukážky svojej práce z ich fotogalérie.

Garantujeme kvalitne vykonanú prácu za prijateľnú cenu v rámci celej krajiny.

 

Strojové omietky